Для багатьох аграріїв однорічні бур’яни є не меншою проблемою аніж багаторічні. Вони споживають значну частину поживних речовин і вологи, яку через це недотримують культурні рослини. Це суттєво понижує врожайність і родючість ґрунту. Сільськогосподарські культури слабко конкурують з бур’янами у період розвитку. Як раз у цей період вони «планують» свій урожай і якщо на цьому етапі вони вимушені боротися за ресурси з «небажаними сусідами», то потенціальний урожай вийде набагато меншим. Ручним прополюванням ви не доб’єтеся вчасного і радикального знищення бур’янів. А також при цьому культурні рослини дуже часто отримують механічні ушкодження.
А що б правильно обрати захист рослин проти злакових і дводольних бур’янів, звертайтесь до Арт Агро! Наші кваліфіковані спеціалісти допоможуть вам вибрати найоптимальніший варіант. Телефонуйте!
У умовах нашого часу хімічні засоби захисту рослин набули великої популярності. Зараз, для отримання високого врожаю, а іноді хоча б мінімального треба використовувати пестициди. Посіви потерпають від шкідників, хвороб і безумовно значну шкоду заподіюють бур'яни. Вони заважають коректному вегетаційному розвитку культури, швидко займають більшу частину посівної площі і впливають на потенціальний кінцевий врожай.
Тому, для ефективної очистки посівів від небажаної рослинності аграрії застосовують спеціальні препарати - гербіциди. Головною відмінною особливістю гербіцидів від інших видів ЗЗР є високий рівень фітотоксичності, що проявляється імунітетом рослин до препаратів. У своєму складі вони мають органічні й неорганічні з'єднання, що за короткий час потрапляють у тканини бур'янів крізь листовий апарат або кореневу систему. Цим самим, діючи речовини таких препаратів зупиняють процеси синтезу амінокислот і вегетації.
Використання гербіцидів у боротьбі з бур’янами грає важливу роль у сучасній агроіндустрії. Як і з будь-якими іншими засобами захисту, в роботі з гербіцидами важливо дотримуватись правил безпеки, не перевищувати норм витрат, контролювати кількість обробок. Варто пам’ятати, що гербіцидні розчини не готуються наперед і використовуються одразу після того як були приготовані. Готовий розчин втрачає суттєвий відсоток ефективності протягом доби. Бур'яни оброблюються ретельно, не варто забувати і про нижню їх частину.
Обробка гербіцидами може бути безпечної для вирощуваної культури, якщо виконана на потрібній фазі розвитку. До прикладу, категорично не можна обприскувати культуру гербіцидами під час її цвітіння. Від цього постраждає підсумковий врожай і загинуть комахи-запилювачі.
Обробку краще проводити у ранковий або вечірній час, у безвітряну погоду і не очікується дощ.
А більше порад з безпечної обробки рослин гербіцидами ви можете отримувати у спеціалістів компанії Арт Агро. Телефонуйте!
Бур’яни є одним з найвизначніших чинників, які стоять на заваді у гібридів соняшнику на шляху реалізації їх генетичного потенціалу врожайності. Саме вони є найбільш сильною фітосанітарною проблемою цієї культури.
Окрім відомого факту конкуренції за ресурси потрібні для розвитку, існує ще так звана алелопатія - процес, де виділення з кореневої системи бур’янів пригнічують розвинення культурної рослини.
Якщо комплексні заходи по контролю бур’янів у посівах соняшнику не виконуються то ризик втрати 20-70% врожаю - дуже високий. На дуже засмічених посівних площах, урожайність падала у 1.5-2.1 рази. Навіть незначна засміченість бур’янами здійснює вплив на урожайність.
Обирайте гербіциди відповідально з Арт Агро!