Український гібрид насіння соняшника: яка основна перевага?

Соняшник - є найпопулярнішим представником олійної культури на полях нашої держави. Україна займає лідируючу позицію по вирощуванню і процесу переробки соняшника серед країн Європи. 

 

Родючість українського чорнозему дозволяє досягти високих показників рентабельності, при принципово низьких витратах на процес вирощування. Також, на збільшення посівних площ під соняшник, сприятливо впливає щорічне зростання попиту на цю культуру.   

 

Те, що українська селекція не стоїть на місці у своєму розвитку, сприяє помірній ціновій політиці на насіння соняшника.  Варіативність цін на сорти і гібриди дозволяє знайти варіант під будь який бюджет. 

Та серед великого різноманіття представлених на ринку позицій, процес правильного вибору насіння соняшнику стане випробуванням навіть для досвідченних агрономів.

Спеціалісти компанії Арт Агро з радістю нададуть вам консультаційний супровід у процесі підбору насіння соняшника української селекції.

 

Купити українське насіння соняшника: основні параметри вибору

В процесі покупки насіння соняшнику, досвідчені агрономи враховують сталий ряд параметрів, за якими посівні матеріали відрізняються одне від одного: термін вегетації, стійкість до посухи, призначення кінцевої продукції (олійні або кондитерські види) фракція, хворобостійкість, імунітет від впливу шкідників.
А тепер давайте детально поговоримо про кожний з цих параметрів. 

В основному термін вегетації гібридів знаходиться в межах від 80 до 120 днів. Ранні гібриди - вдалий  вибір для регіонів де в літній сезон спека дуже сильна. Їх плюс у тому, що вони встигнуть сформувати насіння до екстремального підвищення температур.  За врожайністю вони звичайно поступаються середньораннім в середньопізднім сортам/гібридам. Але у гібридів з більш довгим терміном вегетації урожайність на пряму залежить від знань і вмінь аграрія враховувати ряд зовнішніх факторів.

Посухостійкість:  Швидкість з якою формується коренева система, ії розгалуженість і “горизонт” занурення коренів (ідеальний показник від 1.5 до 2м) - це основні фактори, від яких на 80% залежить показник стійкості гібридів до посухи. Звичайно зрозуміло, що найбільшу увагу до цього показника мають приділяти аграрії з південних і східних областей України. 

Характеристика насіння: Процес роботи з великим наповненим насінням кондитерських гібридів, потребує від фермера достатнього досвіду. Якщо вся робота проведена правильно - на виході маємо більш значний прибуток, ніж від традиційних олійних видів. Та більшість аграріїв віддають перевагу надійності. Тому обирають гібриди з рівнем олійності в насінні від 47-48%. Тут діє формула: “більше - краще”, це буде відчутно у підсумковій вартості продукту. Та щоб підвищити цей показник - знадобиться системна обробка насіння коректними дозами мікродобрив, стимуляторів, мінеральних добрив і т.д.

Насіння соняшника  українська селекція ціна: роль попиту і якісної селекції

За останні декілька років показник рентабельності вирощування соняшника зріс майже у двічі ( з 35% до 60-65%). Наша держава все ще є одним з лідерів по вирощуванню цієї культури. Україна є найбільшим експортером соняшникової олії в країни Азії (в основному - в Китай) і держави Євросоюзу. Так, українська селекція - дешевша, але це не значить що вона менш якісна. Адже з початком використання найякіснішого генетичного матеріалу, отриманого в співпраці з лідерами міжнародної селекції, якісні параметри насіння суттєво виросли. 

 

Але просто купити посівмат конкретного виробника - недостатньо. Потрібно правильно обрати насіння соняшнику під умови свого регіону, чітко дотримуватися рекомендованої виробником технології, контролювати умови зберігання і т.д.

У цьому вам на допомогу прийдуть менеджери фірми Арт Агро. Достатньо просто зробити дзвінок за вказаними на нашому сайті телефонами - і ви матимете змогу не тільки купити насіння соняшника, а я отримати детальну консультацію по особливостям вирощування конкретного виду.

Вартість насіння українського соняшника 2023: що є важливим фактором?

На формування цін на насіння українського соняшника  у закупці впливають: сезонність, прогнози врожайності, можливість обмежень на експорт та попит у світі.  

 

Арт Агро  постійно моніторить ситуацію на ринку і пропонує вітчизняним аграріям найвигідніші умови для придбання насіння українського соняшника у 2023 році.

Читайте також