Гібриди Середньостиглого соняшника: чи так важлива група стиглості?

Навіть у випадку, коли ви маєте декілька посівних площ в межах одного регіону, однієї кліматичної зони, їх все одного не можна вважати ідентичними. Вони матимуть різний рівень вологи, рівень родючості ґрунту, фітосанітарне становище, різних попередників у сівозміні і т.д. Не прийнявши до уваги ці показники, аграрій може сильно постраждати в плані потенціальної врожайності. 

 

Враховуючи цей фактор, більшість спеціалістів радять аграріям сіяти 3-4 гібриди, що мають різні характеристики та групу стиглості.  Бо саме тому, що кожний конкретний гібрид має індивідуальний набір показників і виведений під варіативні кліматичні умови та агротехнічний базис, ви маєте  можливість вберегтися від втрат по показникам врожайності.

Спеціалісти - агрономи Арт Агро допоможуть вам з вірним вибором гібрида середньостиглого соняшника для ваших посівних умов і регіону.

Як купити насіння Середньостиглого  гібриду соняшника і не помилитися з вибором? 

В процесі підбору насіння соняшника мають бути враховані такі фактори як: група стиглості, вид насіння, показники врожайності і олійності, стресостійкість до найпоширеніших хвороб культури, толерантність до гербіцидів, що використовуються у догляді за посівним матеріалом і т.д. 

 

Допоміжне протруювання насіння особливими речовинами дозволяє штучно підвищити імунітет до хвороб і паразитів.
По групі стиглості соняшникову культуру поділяють на 4 підгрупи:
  

  • скоростиглий ( період визрівання - 80-90 діб); 
  • ранньостиглий ( 105-115 діб);
  • середньостиглий (105 - 115 діб);
  • середньопізній (115-125 діб);

 

Більшу частину посівних площ нашої країни займають саме середньостиглі гібриди соняшника. Адже в такому насінні поєднані високі показники врожайності, невибагливість до догляду і значна олійність.  Середньостиглі сорти соняшника - вдалий вибір для висаджування в Лісостеповій і Степовій зоні, а ось гібриди - адаптивні до будь-яких метереологічних умов, оскільки є продуктами тривалої селекції професіоналів аграрної сфери. 

Середньостиглий гібрид соняшника ціна на ринку та рівень популярності

 

З року в рік, посівні площі, що виділяються під соняшник збільшуються в геометричній прогресії. Причому це стосується не тільки України, а й всього світу. Причина тому доволі проста - насіння соняшнику відрізняється високим вмістом корисних речовин, а також широким спектром використання в варіативних галузях (фармацевтика, хімія - як приклад).

 

Також соняшник використовують, як матеріал для технічних нужд, у виготовленні корму для тварин, і навіть у виробництві екологічно чистих паливних матеріалів. Та ключовою сферою його використання  все ж таки є олійна індустрія. 

 

Частіше за все, українські аграрії підбирають гібриди згідно умов посіву у своєму регіоні та терміну вирощування. Виходячи з цього, українська класифікація майже повністю складається з “середніх” гібридів, бо слова “ранній” та “пізній” викликають у фермерів багато сумнівів і питань. 

 

Компанія Арт Агро допоможе вам у виборі середньостиглого гібриду соняшника під ваші посівні умови і кліматичні характеристики регіону. Телефонуйте і наші професіонали нададуть вам повноцінну консультацію під час всіх етапів роботи з посівним матеріалом. 

Хто обирає середньостиглий гібрид соняшникової культури Україна?

Популярний здебільшого у степовій зоні нашої держави соняшник, крок за кроком відбирає посівні площі в інших рослин.  Насамперед, аграріїв притягує отримуваний зиск, а також велику роль грають кліматичні зміни, особливо на західних і північних територіях нашої держави.

Дедалі частіше, в процесі вибору насіння соняшника аграрії віддають перевагу гібридам культури. Пояснення тому дуже просте: гібриди є на 15-20% урожайнішими за класичні сорти. Дякуючи процесу селекції в гібридів значно вища хворобостійкість і переносимість високих температур. Гібриди відмінні тим, що рослини в посіві розвиваються рівномірно, що значно впливає на процес прибирання.

Обирайте свій середньостиглий гібрид соняшникової культури відповідально з Арт Агро!

 

Читайте також