Ріпак - олійний представник родини капустяних. В природі наявні дві ботанічні форми культури: ярий і озимий.
Озимиий - є дуже вимогливим до процесів удобрення і живлення. Через те, окрім удобрення ґрунту, стандартним кроком в обробці ріпаку є позакореневе підживлення. У плані макроелементів - це допоміжна обробка, в той же час, в плані мікроелементів - це є основний і найефективнішим шляхом забезпеченням ними рослин.
Ярий же ріпак найчастіше розглядають як “культуру-рятівника”, яку використовують в процесі сивозміни при неврожаї насіння озимого ріпаку. Та з зростанням його цінності для кінцевого споживача, він набирає все більше популярності, як економічно продуктивна перервна сільськогосподарська культура.
Позитивні особливості озимого ріпаку: ранні посівні строки, високий потенціал врожайності ( до 5т/га).
Недоліки: занадто висока загроза вимерзання, вологовимогливість, понадштатний кошторис на обробку восени.
Плюси ярого ріпаку: нескладний у боротьбі з бур’янами, дякуючи різним “гербіцидним” технологіям.
Мінуси: низька урожайність, висока посухозалежність.
1. Обрати технологію вирощування: На ринку представлений широкий спектр сортів та гібридів “Чисте поле”, традиційної технології і сортів під гліфосат. В разі якщо поле захарщане, краще обирати сорти “хімічного” типу (під імідазоліни або гліфосат) Ріпак відрізняється чутливістю до бур’янів і вимигає ретельної підготовки поля. Тож після “поганих” попередників, вдалим вибором буде спеціалізований сорт. В сівозміні з злаковими або травами можна сміливо розміщувати гібриди традиційної технології.
Найпопулярнішими регіонами для озимого ріпаку є - Вінницька, Одеська, Хмельницька область. Ярий ріпак є постійним пунктом сівозміни аграріїв Кіровоградської, Черкаської, Дніпропетровської областей. Для досягнення максимального потенціалу врожайності ріпаку, варто отримувати постійні консультації агронома-професіонала, тому що ріпак є доволі непростою культурою для вирощування.
Спеціалісти Арт Агро нададуть вам кваліфіковану консультацію у процесі підбору і вирощування обох видів ріпака. Телефонуйте!
Сорти є значно дешевшеми і простішими в користуванні, але гібриди мають більшу стресостійкість, так як отримали лише кращі якості від батьківських ліній і часто є більш продуктивними.
Серед плюсів гібридного ріпаку слід відзначити розмаїття гібридів під регіони вирощення. Ви маєте можливість придбати гібрид з найбільш підходящими показниками (стійкість до зими, посухи, стресів, хвороб). Гібриди також є високоврожайними. Це головний фактор їх популярності.
Та перед тим як обрати свій сорт або гібрид, варто зібрати до купи безліч факторів: погодні умови і регіон посіву, період посіву, сівозміна, хто попередник.
А щоб процес вибору насіння ріпаку на посів був легким і без помилок - звертайтесь до Арт Агро. Ми допоможемо обрати найвдаліший варіант для вашго регіону!