Ячмінь першої репродукції на посів: чому ячмінь?

Для українських фермерів ячмінь є невід’ємною частиною процесу сівозміни. Цей представник злакових має широкий спектр використання. Тут тобі і борошниство, і пивоваріння, і тваринні корми. Ячмінь є одним з найменш вибагливих представників злакових хлібів. Як культура він не вимогливий ні до терміну посіву, ні до вологи, ні до кліматичних умов.

 

Ячмінь вважається відмінним варіантом сівозміни в зонах ризикованого землеробства. За термінами посіву і періодом вегетації ячмінь розділяють на два типи сортів – озимі та ярі. В середньому вегетаційний період ярого ячменю становить від 70 до 100 днів, а урожай озимого формується на 10-12 днів раніше за озиму пшеницю. За дотримання технології та коректно обраних сортів з високою інтенсивністю, потенціал врожайності у ярого ячменю може досягати -  45 ц/га, у озимого – 65 ц/га.

 

Менеджери-агрономи компанії Арт Агро допоможуть підібрати ячмінь першої репродукції на посів і не помилитися, телефонуйте!

 

Купити ячмінь перша репродукція: як зробити вибір правильно?

Правильний підхід до вибору насіння ячменя є основоположним етапом в отриманні високого врожаю. При виборі сортів насіння варто звертати увагу на:

  1. Селекцію.  В наш час сорти української селекції майже не поступаються імпортним аналогам по рівню імунітету, посухостійкості, потенціалу врожайності. В процесі селекції українських сортів заздалегідь враховується фактор райнновості. Це дозволяє знизити вплив несприятливих кліматичних факторів на майбутній урожай.
  2. Вегетаційний період. Якісний підбір сорту ( при якому враховується термін посіву і регіон  посівної зони) дозволить істотно зменшити необхідність в супутніх ресурсах при збиранні врожаю.
  3. Репродукцію. При купівлі еліти – ви отримаєте можливість використовувати вирощене насіння для посіву ще мінімум три роки, при збереженні середніх показників врожайності. Якщо ви обираєте репродукційне насіння (перша, друга репродукція, то потенціал високоврожайності знижується в геометричній прогресії.
  4. Біологічні властивості сорту. Якщо ячмінь планується висаджувати після злакового попередника, рекомендовано звернути увагу на сорти з високим імунітетом.  Якщо ваша посівна зона знаходиться у степовій зоні нашої держави – важливим є показник морозостійкості.

 

 

Ячмінь насіннєвий перша репродукція: що варто знати?

 

Репродукція насіння – це подальше розмноження еліти. Урожай насіння з ділянки, засіяної елітою, відноситься до першої репродукції. Другий урожай дає другу репродукцію тощо. Насіннєві посіви в обов'язковому порядку підлягають перевірці, визначається сортова чистота, зараженість хворобами, засміченість бур'янами.

 

Для насіння низьких репродукцій знижено вимоги до якості: сортова чистота не менше 97%, лабораторна схожість має становити не менше 87%. Зараженість посівів сажкою допустима до 0,5%.

 

Практика передових агрокомпаній показує, що врожайність сільськогосподарських рослин залежить не тільки від рівня агротехніки, а й від правильного підбору сортів і якості насіння, що висівається.

 

Насіння ячменю перша репродукція на посів: особливості

Ярий ячмінь поділяється на два підтипи: ячмінь плівчастий та ячмінь голозерний. Кожна з цих форм має свої переваги та особливості. Різновиди різняться по:

 

  •     ознаками колосків;
  •     кольору квіткових лусок;
  •     формі волоті;
  •     наявності чи відсутності остей;
  •     опушенню зернівок.

 

 Крім комбікормової промисловості ячмінь активно використовується у харчовій промисловості, у фармацевтиці, хімічній, целюлозно-паперовій, легкій, будівельній промисловості.

 

 Обирайте  насіння ячменю перша репродукція на посів з Арт Агро!

Читайте також