Рахуємо листки у кукурудзи...

Давайте порахуємо листки у кукурудзи… Ви скільки нарахували?

Звичайно, цифра залежить від того, за якою методикою рахувати.

Шкала ВВСН.

За цією шкалою рахуються лише ті листки, які відхилилися від горизонтального положення до низу. Перший (заокруглений) листок також рахується (мал. 1). Рахуються  всі розгорнуті листки, в т.ч. перший листок, який у кукурудзи хтось навіть вважає несправжнім. А той листок, який тільки починає з’являтися, але ще не розгорнувся, за цією методикою не рахується. Стадії росту позначаються цифрами від 0 до 100. Ця шкала дозволяє дуже докладно з високою точністю описати стадії росту.

кукурудза листки№1

Малюнок 1. Підрахунок листків кукурудзи за шкалою ВВСН. Рахуються тільки листки, які відхилилися від горизонтального положення.

Шкала Університету Айови (метод комірців).

Американці, які завжди відрізнялися такими якостями як практичність та простота, розділили вегетацію кукурудзи на два основні періоди: вегетативний (позначається літерами V) і репродуктивний (позначається буками R). При визначенні вегетативних фаз (V) розвитку рослин за цією шкалою, слід враховувати перший заокруглений та всі наступні листки, які сформували «комірець» (лігулу). (мал. 2). Підраховуючи листки за цією шкалою помилитися неможливо, що робить її дуже зручною у використанні. З’явився комірець – рахуємо листок, не з’явився – не рахуємо! Навіть якщо на полі випаде град, і кукурудза втратить частину листової поверхні, ми зможемо правильно визначити стадію росту рослин, підрахував комірці.

кукурудза листки№2
кукурудза листки№2

Малюнок 2. Підрахунок листків кукурудзи за шкалою Айови (метод комірців). Стадія V4.

 Чому для нас це важливо?

Є гербіциди, до яких культура толерантна тільки до визначеної фази росту та розвитку.

Насправді для нас немає значення, якій методиці надаєте перевагу ви, але застосовуйте засоби захисту рослин у відповідності до рекомендацій виробника чи постачальника і прибуде вам урожай більший, ніж ви розраховували!

Читайте також

Основні хвороби соняшника

  • Біла гниль, або склеротиніоз - Sclerotinia sclerotiorum (Lib.) de Bary.
  • Сіра гниль - Botrytis cinerea Pers.
  • Пероноспороз - Plasmopara helianthi Novot. ...
  • Іржа - Puccinia helianthi Schw.
  • Фомоз (чорна плямистість) - Phoma oleracea var. helianthi Sacc.
  • Попеляста гниль стебла (вугільна гниль) - Sclerotium bataticola Taub.