Обробка насіння озимих зернових

Обробка насіння озимих зернових – обов’язковий прийом для їх успішного вирощування. Важливо правильно підібрати препарати для фунгіцидного-інсектицидного захисту, а також обрати препарати, які допоможуть у стимуляції проростання і швидкому початковому розвитку.

Необхідно враховувати спектр дії та біологічну ефективність сучасних препаратів для протруювання насіння. Більшість шкодочинних збудників містяться на поверхні насінини або у зовнішній її оболонці (збудники фузаріозів, гельмінтоспоріозу). У цьому разі для знезараження насіння доцільно застосовувати контактні препарати.

Для контролювання збудників у середині насінини лише контактного препарату буде недостатньо й необхідно формувати комбінації протруйників з різною селективністю.

Інсектицидна обробка допомагає захистити сходи та молоді паростки від більшості ґрунтових та наземних шкідників, личинок, а також хвороб, що можуть переноситись шкідливими комахами (дротяниками, совками, турунами, попелицями, злаковими мухами, коваликами, хрущами, тощо). 

Сучасні препарати проявляють тривалу захисну дію протягом 25-40 діб.

Існують деякі вимоги до протруювання насіння, дотримання яких дозволяє уникнути більшості недоліків:

  1. Не обробляти сильно пошкоджене та надмірно зволожене зерно;
  2. Не використовувати засоби на запиленному, забрудненому посівному матеріалі;
  3. Оброблене насіння зберігати в сухому, прохолодному, добре провітрюваному приміщенні. 

Розглянемо два варіанти обробки насіння.

Варіант 1.

Схема доробки у цьому варіанти виглядає наступним чином: 

Активний старт (NPK, Zn, Fe, Mn, B, Cu, Mo, S) 1 л/т + Вікінг 2,5 л/т + Кайзер 0,5 л/т

ПРОТРУЙНИКИ_page-0001

Вікінг (карбоксин 200 г/л; тирам 200 г/л).

  • Карбоксин речовина системної дії, проникає в насіння та частково в рослину, активно знищує збудників сажкових хвороб, кореневих і стеблових гнилей.
  • Тирам — речовина контактної дії, знищує та контролює зовнішню інфекцію, а саме загнивання сходів та різні види плісняви.

   Поєднання цих компонентів, забезпечить ваші посіви дружніми сходами, без ураження збудниками сажкових хвороб та кореневими гнилями.

   Другим обов’язковим елементом доробки насіння зернових – є інсектицидний протруйник

Кайзер  (тіаметоксам 350 г/л)

  • Тіаметоксам  - має контактно-шлункову дію. Контактуючи з комахою швидко проникає в організм шкідника, руйнує нервову систему через рецептори нікотинацетилхоліну, в результаті комаха перестає харчуватись і гине. За рахунок системної  дії тіаметоксам швидко поглинається поверхнею обробленого насіння, накопичуючись в сім’ядолях при проростанні. За рахунок високої розчинності тіаметоксам швидко потрапляє в проросток, забезпечує захист рослин впродовж 30-45 днів завдяки високій концентрації в клітинному соку. Препарат стимулює та покращує загальну стресостійкість рослин, що проростають за рахунок «вігор»-ефекту діючої речовини тіаметоксам.

Активний старт (NPK, Zn, Fe, Mn, B, Cu, Mo, S) Для стимулювання проростання насіння, формування первинної кореневої системи та отримання сходів ми рекомендуємо застосовувати цей комплекс 

Варіант 2.

Комллекс препаратів для обробки насіння виглядає так:

Активний старт (NPK, Zn, Fe, Mn, B, Cu, Mo, S) 1 л/т+ Антал 0,4 л/т + Контадор Максі 0,5 л/т

ПРОТРУЙНИКИ2_page-0001

Антал (Імазаліл 125 г/л; Тіабендазол 80 г/л; Тебуконазол 60 г/л)

Для збереження посівів від ураження збудниками сажкових хвороб, прикореневих гнилей (фузаріозна і гельмінтоспоріозна), пліснявіння насіння, плямистостей як на посівах пшениці, так і ячменю, необхідно застосовувати протруйник - трикомпонентний фунгіцидний препарат для обробки насіння для захисту від комплексу хвороб.

Три діючі речовичи діють по-різному:

  • Тіабендазол працює проти кореневих і прикореневих гнилей (фузаріозна і гельмінтоспоріозна), фузаріозної снігової плісняви, пліснявіння насіння, хвороб сходів. Діюча речовина блокує синтез нуклеїнових кислот ДНК, РНК та процеси дихання. 
  • Тебуконазол речовина системної дії, за рахунок порушення процесів синтезу ергостеролів в мембранах грибних клітин ефективно знищує збудників сажкових хвороб, гельмінтоспоріозних та фузаріозних кореневих гнилей, а також захищає від септоріозу на перших етапах росту та розвитку культури. Діє як регулятор росту..
  • Імазаліл. Надзвичайно активний  проти видів гельмінтоспоріозів, фузаріозної кореневої гнилі та грибів, що викликають пліснявіння насіння і патогенів.

Комбінація трьох діючих речовин, що мають різні механізми і спектр дії забезпечує:

  • Ефект синергії для боротьби з хворобами, які важко контролювати: фузаріозна коренева гниль, снігова пліснява, гельмінтоспоріозна коренева гниль, септоріоз;
  • Комбінований надійний захист від внутрішніх насіннєвих інфекцій, ґрунтових патогенів, а також збудників хвороб, що передаються повітряно-крапельним шляхом на початкових стадіях вегетації;
  • Зниження ризику появи форм патогенів, що мають резистентність.

Другим обов’язковим елементом доробки насіння зернових – є інсектицидний протруйник

Контадор Максі (імідаклоприд 600 г/л).

  • Імідаклоприд. Діюча речовина препарату поглинається проростками культурних рослин під час проростання і швидко та рівномірно поширюється по всіх органах рослини. За рахунок тривалої дії забезпечує захист проростків від сисних і гризучих комах-шкідників. Має контактну та шлункову дію. Блокує білкові рецептори нервових клітин, що робить неможливим передачу нервових імпульсів, викликає параліч нервової системи та загибель шкідника протягом декількох годин після початку харчування.

Активний старт (NPK, Zn, Fe, Mn, B, Cu, Mo, S) для стимулювання проростання насіння, формування первинної кореневої системи та отримання сходів ми рекомендуємо застосовувати цей комплекс 

Читайте також

Форум "SEB-2024"

Компанія Арт-Агро взяла участь у форумі «SEB-2024» («Science, Education and Business - 2024»)




Агро Інновації 2024

Агро-Інновації
Агро-Інновації