☝️ Незважаючи на певні стереотипи, соя – культура, яка для формування врожаю споживає більше поживних елементів, ніж зернові. Соя нерівномірно поглинає елементи живлення впродовж вегетаційного періоду, здатна засвоювати азот з атмосфери, використовувати важкодоступні форми фосфору та калію з ґрунту та реутилізувати їхні запаси зі стебел у насіння.
Виділяють три основних періоди інтенсивності споживання соєю елементів живлення:
сходи – бутонізація (низький рівень);
цвітіння – формування бобів (інтенсивний рівень);
налив насіння – достигання (середній рівень).
Разом з потребою в основних елементах живлення, соя чутлива до нестачі мікроелементів. Їхній дефіцит уповільнює біологічні процеси, і, як наслідок – послаблює імунітету рослини, знижує врожайність та якість зерна на виході.
Магній сприятиме посиленню фотосинтетичної активності та покращуватиме накопичення поживних речовин рослиною, що є необхідною складовою для високотехнологічних посівів.
Сірка – елемент, без якого не буде відбуватися нормальний обмін азоту. Сірка входить до складу незмінної амінокислоти – метіоніну, з якої починається синтез усіх без винятку білків в рослинах, а також цистину та цистеїну, які забезпечують якісні показники врожаю та олійність.
Бор необхідний рослині протягом всього періоду вегетаціі. Він забезпечує пластичність тканин, транспортування елементів живлення, формування квіток, пилку та стимулює рівномірне цвітіння.
Молібден сприяє росту кореневої системи і стимулює життєдіяльність бульбочкових бактерій, бере участь у фосфорному та азотному обміні, підсилює синтез хлорофілу. Цей елемент зосереджується в молодих органах рослини, а в кінці вегетації локалізується в насінні. Входить до складу ферменту нітрогенази і сприяє біологічній фіксації азоту.
Залізо – цей елемент активний учасник процесів метаболізму, впливає на синтез хлорофілу та дихальні процеси, є важливим для більш ефективного фотосинтезу та кращого синтезу білків.
Нашіфахівці рекомендують найбільш ефективні комбінації продуктів для отримання високих врожаїв:
у фазу 3-5 трійчастих листка –Молібден в нормі (0,5-1,0 л/га)+ Бор (0,5 л/га)
у фазу бутонізації – Соя (1,5 л/га) як джерело важливих мікроелементів для інтенсивності процесу фотосинтезу + Бор (0,5-1,0 л/га) для кращого формування квіток і процесу запилення + Молібден (0,5 л/га) для посилення життєдіяльності больбочкових бактерій та засвоєння азоту;
у фазу наливу бобів за потреби та при наявності продуктивної вологи, застосовуйте Соя в нормі (1,5-2,0 л/га), тим самим ви спрацюєте на підвищення якості врожаю.
Назва мікродобрива
Вміст активних речовин, г/л
Фасовка, л
Норма внесення,
л/га
Ціна, USD/л, в т.ч. ПДВ
«ЯРИЛО» Соя
N - 50, MgO – 34.5, SO3 – 35.5, Fe - 10, Mn – 8, B - 4, Zn - 5, Cu - 2, Mo - 2, Co - 0.1, карбонові кислоти, гумати, ПАР
1; 10
2-3
5,5
ЯРИЛО Бор
N – 68, В – 150, ПАР
1; 10
1-2
4,2
ЯРИЛО Бор Екстра
N – 68, В – 150, Mo – 0.1, амінокислоти, цитокінін, гумати, ПАР