Десикація озимого ріпаку

Що таке десикація? Це підсушування росли,яке проводять перед збиранням урожаю з метою прискорення дозрівання, що дозволить в оптимальні терміни провести комбайнування, запобігти втратам врожаюза рахунок пригнічення хвороб та знищення бур'янів.

Чотири випадки, коли необхідно застосовувати десиканти:

  • Волога погода в період збирання.
  • Нерівномірне дозрівання посівів.
  • Ураженість хворобами (при десикації ми призупиняємо розвиток хвороб і тим самим зберігаємо врожай).
  • Велика засміченість бур’янами (при десикації ми висушуємо бур’яниі тим самим полегшуємо збирання і запобігаємо втратам врожаю).

Коли ж варто провести десикацію озимого ріпаку?

  • Виберіть типову ділянку поля, відберіть 20 стручків із середньої частини головного стебла різних рослин. Відкрийте кожен стручок, і якщо колір насінини змінюється із зеленого на коричневий по меншій мірі у 2/3 на кожен стручок у 15 з усіх відібраних стручків, це означає, що настав ранній етап для обприскування.
  • Візьміть стручок і зігніть його навколо пальця, якщо він здатен згинатися без розтріскування то поле готове до десикації
  • Рекомендовано застосування десиканту при вологості ріпаку менше 30% та при побурінні 70% стручків.

Рекомендується: За цими трьома ознаками провести десикацію через 3-4 дні, якщо ж погода прохолодна дощова, то цей термін може становити до 7 днів.

Слід звернути увагу на засміченість посіву бур'янами для того щоб обрати препарат, норму витрати препарату і об'єм робочого розчину.

Підбір препарату

  • Якщо у вас посіви чисті або частково засмічені бур’янами варто застосувати дикват.
  • Якщо у вас посіви сильно засмічені бур’янами варто застосувати препарати з діючою речовиною гліфосат. Діюча речовина гліфосат діє повільніше, але забезпечує знищення не тільки надземної маси, а й кореневої системи, тобто робиться дві операції знищення бур’янів та проведення десикації.

Препарати доцільно вносити ‑ ранок (4-10 год) та вечір (17-22 год) з нормою витрати робочого розчину для гліфосатів: 200л/га, для дикват: 300л/га.

Препарати для десикації

Назва препарату

Діюча речовина

Норма внесення

Строк очікування

Аргумент Форте

Калійна сіль гліфосату у кислотному еквіваленті, 500 г/л

2,0 л/га

строк очікування 14 діб

Геліос

Ізопропіламінна сіль гліфосату, 480 г/л

3,0 л/га

Альфа Дикват

Дикват, 150 г/л

3,0 л/га

строк очікування 7 діб

Десикант

Дикват, 150 г/л

3,0 л/га

Скорпіон

Дикват, 150 г/л

3,0 л/га

Спека

Дикват, 150 г/л

3,0 л/га

 

 
 

 

 

Читайте також